جستجو

خبرنامه

اشتراک

زن مبدأ «همۀ خیرات» است

 

بازخوانی سخنان_شنیده_نشدۀ «امام» در تجلیل از مقام «زن»

(قسمت دوم از هفتم)

به مناسبت هفته_زن

(از روز_مادران_شهدا تا روز_مادر روز_زن)

ما نهضت خودمان را مرهون_زنها می‌‌دانیم. مردها به تَبَع زنها در خیابان‌ها می‌‌ریختند!

زنها هستند که ملت‌ها را تقویت و شجاع می‌‌کنند/ زن تنها خود به راهی نمی‌رود، مردها را هم در آن راه می‌برد

ابرجنایت_کاران فهمیدند زنان هستند که می‌‌توانند با قیام خود، مردان را به میدان بکشند!

قرآن کریم انسان ساز است، و زنها نیز انسان ساز./ اگر زنهای_انسان_ساز از ملتها گرفته بشود، ملتها شکست خواهند خورد.

مربی انسان‌ها زن است/زن مبدأ همه خیرات است‌‌/ مبدأ همه سعادت‌ها از دامن زن بلند می‌شود/ ما نهضت خودمان را مرهون زنها می‌‌دانیم. مردها به تَبَع زنها در خیابان‌ها می‌‌ریختند!/ زنها مردان را تشویق می‌کردند و خودشان در صفهای جلو بودند. زن یک همچو موجودی است که می‌‌تواند یک قدرت شیطانی را بشکند.(صحیفه امام، ج‌7، ص 338)

در نهضت ما زن‌ها پیش‌قدم بودند. بلکه ارزش فعالیت زن‌ها بیشتر از مردها بود. برای اینکه وقتی خواهرها مقابل توپ و تانک مشت گره کردند اینها قدرت مردها را دوچندان کرد.(صحیفه امام، ج‌‌10، ص183)

این خانمها بودند که وقتی به خیابانها ریختند و فریاد زدند، مردها را تشجیع کردند و قدرتهای آنها را چندبرابر کردند. شما علاوه بر اینکه خودتان را قدرتمند کردید، دیگران را هم قدرتمند کردید.(صحیفه امام، ج‌‌10، ص244)

ابرجنایت_کاران فهمیدند زنان هستند که می‌‌توانند با قیام خود، مردان را به میدان بکشند!/ بدون شک آنچه در این پنجاه سال به ملت عزیز ایران بویژه بانوان مظلوم آن گذشت، با طرح و نقشۀ از پیش حساب‌شدۀ ابرجنایتکاران‌‌ جهان بوده. احساس کردند که تا این عوامل به قوت خود باقی هستند، نقشه‌‌های آنان نقش بر آب است. (صحیفه امام، ج‌‌16، ص192)

زنها هستند که ملت‌ها را تقویت و شجاع می‌‌کنند/ عنایتی که اسلام به بانوان دارد بیشتر از عنایتی است که بر مردان دارد/قرآن کریم انسان_ساز است، و زنها نیز انسان ساز. وظیفه زنها انسان‌‌سازی است. اگر زنهای_انسان_ساز از ملتها گرفته بشود، ملتها شکست خواهند خورد، منحط خواهند شد.(صحیفه امام، ج‌‌6، ص299)

شما خواهران اسباب این شدید که برادرها هم جرأت پیدا بکنند/ بعضی از جوانها به من می‌‌گفتند که عکس العملِ این مادرهای جوان مرده ما را گرم نگه داشته و به ما شجاعت می‌‌دهند/ اینها هستند که ما را تشویق می‌‌کنند/در طول تاریخ مثل این مادرها ما نداشتیم، الّا کم. (صحیفه امام، ج‌‌8، ص117 و ج‌‌4، ص269)

زنان نیمی از جمعیت کشورند؛ اما تأثیرشان در سرنوشت این کشور ، بیش از تأثیر نیمی از کل جمعیت است./ زن تنها خود به راهی نمی‌رود، مردها را در آن راه می‌برد/ اگر زنان در یک جامعه، به فکری مؤمن بشوند و در راهی قدم بگذارند و علی‌رغم موانع آن راه را ادامه بدهند، تأثیر آن‌ها بر روی فرزندان، همسران، حتّی برادران و پدرانشان، یک تأثیر تعیین‌کننده و سازنده است. ( امام_خامنه_ای، 76/11/29)

من هرجا که با مادران شهدا مواجه شده‌‌ام، آن‌‌ها را حتّی از پدران شهدا هم قوی‌_تر دیده‌‌ام. ( امام_خامنه_ای، 17/ 02/ 76)

به مناسبت هفته_زن

(از روز_مادران_شهدا تا روز_مادر روز_زن)

مشروح:

http://bayanmanavi.ir/post/2918